نامیک؛ یک بانک کامل اسامی ایرانی است که در انتخاب یک نام نیک برای فرزندتان به شما کمک میکند.

معنی اسم احمد

(26 نفر با میانگین: 315 از 5)

احمد : احمد، صفت تفضيلي از «حمد» به معناي كسي كه كارش به ستايش رسيده است . همچنين «احمد» به معناي ستوده تر . يكي از نام هاي رسول اكرم (ص) است كه حضرت عيسي بن مريم (ع) به آمدن آن بزرگوار در قرآن كريم مژده داد. «مبشراً برسول يأتي من بعدي اسمه احمد » . پس از خود به پيامبري به نام احمد مژده دهنده ام.
همچنين رسول اكرم (ص) فرمود: «انا في السماء احمد و في الارض محمد» نام من در آسمان «احمد» و در زمين «محمد » است.
هر كس نام فرزندش را «احمد» مي گذارد نيّت كند كه خلق و خوي پيامبر اكرم (ص)  در فرزندش متبلور شود. مخصوصاً اگر مادر در ايّام شير دهي با نام خدا و ذكر صلوات پستان به دهان فرزندش بگذارد و در دوران كودكي قداست اين نام را حفظ كند، حُسن خلق و سعه صدر و پاكي نفس و خوش نامي نصيب فرزندش خواهد شد. و بسياري از فضائل و خوبي ها در وجود او جمع مي شود كما اينكه پيامبر اعظم (ص) جامع جميع فضائل انبياء «سلام الله عليهم اجمعين» بوده اند. و هر پيامبري از پيامبران الهي مظهر يكي از صفات آن حضرت بوده اند. بقول جناب مولوي:
نـام احمد نـام جملـه انبياست                     چونكه صد آمد نود هم پيش ماست

مؤلف هم مي گويد:
هر كـه احمد نام فرزندش نهد                       مـي شــود او بــنــده ذات احـــد
بين احمد تا احـد ميــم لباب                 سـرّ رحـمـت را بيابـد بـي حـجاب

«محمد» و «احمد» و «محمود» نام هايي هستند كه هر گاه بنام افراد برده شوند فرشتگان به ذكر صلوات براي صاحبان نام مشغول مي شوند كه خير و بركت فراواني را براي آنان بدنبال خواهد داشت.

اسم زیبای احمد را به اشتراک بگذارید

نام های مشابه احمد


14 دیدگاه

  1. اسم پسرم احمد من دوسش نداشتم آخه اسم عموم هم احمد.همسرم چون اسم برادرفوت شدش بود انتخاب کرد ولی الان که اینو خوندم خوشم اومد

یک نظر دهید