نامیک؛ یک بانک کامل اسامی ایرانی است که در انتخاب یک نام نیک برای فرزندتان به شما کمک میکند.

معنی اسم بهترین سوغات دبی

(امتیاز دهید)

دبی یکی از شهرهای امارات متحده غربی است که از دل بیابان سر برآروده است. با سفر به این شهر میتوانید معنای سرگرمی را بیابید. این شهر برای هر سلیقه ای سرگرمی مختص خود را دارا است. این شهر به دلیل حضور در کمربند بیابانی شمالی از آب و هوایی گرمسیری برخوردار است و در تابستان ها دمای هوا در روز بسیار بالا رفته و در شب به ۳۰ درجه کاهش میابد. چون دبی تنها دو فصل گرم و گرم تر دارد لذا اگر قصد سفر به این شهر دست ساخته ی انسانی را دارید باید بدانید که در زمان مناسب سفر به دبی این شهر بسیار شلوغ خواهد بود. و اگر از شلوغی گریزان هستید باید گرمای تابستان های این شهر همراه با رطوبتش را تحمل کنید و یا اینکه مقصد دیگری را برای گردشگری برگزینید.

بی شک دبی را میتوان یکی از شهرهای مدرن جهان معرفی کرد. تبدیل این شهر بیابانی به آنچه امروزه مقصد بسیاری از گردشگران شده است امر عجیبی به نظر میرسد. وجود جاذبه های گردشگری فراوانی از جمله برج خلیفه بلندترین برج جهان در این شهر و هم چنین مراکز خرید معتبر و بزرگ نمای مدرن این شهر را تشکیل میدهد. هم چنین این شهر مدرن در کوچه پس کوچه های خود سیمای سنتی و قدیم دبی را حفظ کرده است و با دور شدن از مدرنیته ی این شهر میتوان با فرهنگ خالص عربی این مرز و بوم آشنا شوید.

اجاره اتومبیل

برای اقامت در این شهر پر زرق و برق گزینه های زیادی برای هاستل ها ندارید چرا که این نوع از اقامتگاه در دبی مرسوم نیست و تعداد کمی از اتاق های خوابگاهی را میتوانید بیابید که با ۱۰۰ الی ۱۲۰ درهم شبی اجاره داده میشوند. اتاق های خصوصی این هاستل ها از شبی ۲۵۰ تا ۳۷۵ درهم اجاره داده میشوند. هاستل ها وای فای رایگان دارند و در برخی صبحانه ی رایگان نیز یافت میشود. هم چنین میتوانید با شبی ۲۰۰ الی ۲۵۰ درهم در هتل های ارزان و یا با ۲۵۰ درهم در هتل های میان رده ی این شهر اقامت داشته باشید. همان طور که گفتیم دبی شهری پر زرق و برق است و برای خرج کردن پول هایتان به شما هر چیزی را که بخواهید میدهد بنابراین نگران نباشید هتل های لوکس این شهر قیمت های نامحدودی دارند و باالطبع امکانات متناسب با هزینه تان را نیز در اختیارتان قرار میدهند.

برای خوردن غذاهای ارزان دبی در حدود ۲۰ الی ۳۰ درهم باید به محله های قدیمی این شهر بروید. غذا در رستوران های خوب از ۱۰۰ درهم برای هر وعده شروع میشود. میتوانید با صرف هزینه ای در حدود ۱۷۵ تا ۲۲۵ درهم در هفته خودتان اشپزی کنید. شما می توانید با اجاره خودرو در دبی هزینه های سفر را بسیار کاهش دهید. اجاره اتومبیل به شما این امکان را می دهد تا با مدیریت زمانی و هزینه ها بودجه ی بیشتری برای تفریحات مختلف ذخیره کنید.

حتما برای شما هم پیش آمده است که هنگام رفتن به سفر خویشاوندان و یا دوستانتان به شما گفته اند که سوغاتی یادتان نرود. پس خوب است تا با سوغاتی های دبی اشنا شوید و از ان ها خریداری کنید.

اجاره خودرو در دبی

شال پشمی

اهالی دبی در روزگاران کهن روزگار خود را با چوپانی و دامداری میگذرانده اند و لذا از پشم دام هایشان برای خود لباس ها و شال های پشمی تهیه میکردند. امروزه این شال ها به عنوان سوغاتی از فرهنگ این شهر محسوب میشوند.

خرما

بهترین خرمای امارت را میتوانید در دبی پیدا کنید. ایرانی ها با خرما آشنایی نزدیکی دارند اما خوب است بدانید که خرماهای عربی بدون هسته هستند و درون ان ها با شکلات و یا اجیل پر میشود و لذا به عنوان شیرین ترین خرماها شناخته میشوند.

ادویه جات

مغازه های ادویه فروشی فراوانی در دبی وجود دارند و همین موجب شده تا بازارهای این شهر انچنان عطر و بویی بگیرند که هوش از سر توریست ها ببرد. میتوانید با خرید مقداری از این ادویه ها عطر و بوی دبی را به دیگران سوغات دهید.

 

اسم زیبای بهترین سوغات دبی را به اشتراک بگذارید

نام های مشابه بهترین سوغات دبی


یک نظر دهید